Tomasz Bal | GC5

Tomasz Bal

Wiceprezes Zarządu ds. Projektowania Produktu

Jeden z współwłaścicieli Global Control 5. W spółce bezpośrednio odpowiedzialny za projektowanie urządzeń od strony sprzętowej.

Tomasz Bal przygodę z elektroniką rozpoczął już w technikum, które ukończył tworząc pracę dyplomową “robot sterowany głosem” i zdobywając główną nagrodę w konkursie prac dyplomowych “TECHNIK 2004”. Na studiach aktywnie działał w kole naukowym SKALP, budując roboty na zawody minisumo i sumo.

Przez 8 lat Tomasz Bal zdobywał doświadczenie zawodowe projektując i tworząc urządzenia, które były przeznaczone do pracy w pojazdach, aż po urządzenia pracujące w trudnych warunkach przemysłowych. Posiada szeroką wiedzę na temat mikrokontrolerów o architekturach AVR, PIC, ARM oraz protokołów komunikacyjnych Modbus, BACnet, CAN.

Absolwent Politechniki Gdańskiej, wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, kierunku Automatyka i Robotyka.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Używamy ich w celu prawidłowego wyświetlania się strony na twoim urządzeniu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas informacji zapisywanych w plikach cookies znajdziesz w polityce prywatności.